gry o pociągach


Train Station Simulator 2017 gra o pociągach

Train Station Simulator (2017, United States)

Języki: English

Train Station Simulator to gra koncentrująca się nie na samych pociągach, ale na tym, bez czego pociągi funkcjonować nie mogą, czyli na dworcach kolejowych. W grach zazwyczaj ten temat jest pomijany i twórcy koncentrują się na samych pociągach i liniach kolejowych, ale w tej grze mamy szansę spojrzeć na mało poruszane aspekty dworców osobowych.

Na początku trzeba nadmienić, że gra ma status "early access", co oznacza, że nie jest jeszcze skończona, a w przypadku Train Station Simulator można wręcz powiedzieć, że jeszcze jej daleko do skończenia. Pomysł jest dosyć zbliżony do gier typu Prison Architect, czy Airport CEO, czyli zarządzamy obiektem i jego infrastrukturą. W Train Station Simulator oczywiście obiektem jest pojedynczy dworzec pasażerski, który albo budujemy od podstaw zaczynając z jednym torem kolejowym, albo też wybieramy któryś z dostępnych scenariuszy, w których infrastruktura lub jej część istnieje, a nasze zadanie polega na usprawnieniu jego pracy, podniesieniu zysków lub po prostu przetrwaniu.

Obecnie dostępne w grze elementy infrastruktury są dosyć ograniczone - budujemy kasy biletowe, kioski, stoiska z jedzeniem, toalety publiczne, centrum kierowania ruchem (jeżeli mamy więcej niż 2 tory), ale można odnieść wrażenie, że póki co część z nich nie ma wielkiego wpływu na rozgrywkę. Poza tym zajmujemy się detalami, takimi jak położenie zegarów, rozkłady jazdy, automaty, ławki, czy też skrzynki pocztowe. Wszystko to brzmi całkiem fajnie, ale w praktyce rozgrywka pozostawia wiele do życzenia - póki co jest to oczekiwanie na wpłynięcie pieniędzy z biletów, inwestycja w jakąś infrastrukturę, oczekiwanie na pieniądze, inwestycja, oczekiwanie, itd.

Pomysł na grę jest nawet całkiem ciekawy, chociaż bardzo podobny do innych gier dostępnych obecnie na rynku (a nawet klasycznych, jak chociażby Theme Hospital), ale twórców czeka jeszcze sporo pracy zanim Train Station Simulator będzie można porównywać chociażby do Prison Architect.Nasza ocena

4.0

/ 10

Ocena fabuły

5

/ 10

Wątki kolejowe

3

/ 5

Przygody

1

/ 5

Krajobrazy

1

/ 5filmy o pociągach seriale o pociągach słuchowiska o pociągach gry o pociągach historie o kolei dworce kolejowe muzea kolei słynne linie kolejowe słynne pociągi kolej na świecie wideo o pociągach zdjęcia o kolei
czytaj opowiadanie

Leslie, kolejna ofiara mojej chorej wyobraźni
czytaj opowiadanie

peliculas de guerra   movies   ww2 movies   dodaj ogłoszenie   mystery movies     pociągi